TÁMOP 3.1.4-12/2-2012-0737

 

 

A kedvezményezett neve:  Klebelsberg Intézményfenntartó Központ 1051 Budapest, Nádor u. 32.

A projekt címe: Pedagógiai Innováció a Zomba KONI Tagintézményeiben

A szerződött támogatás összege: 40 538 581 Ft

 A támogatás mértéke (%-ban): 100 %

A projekt tartalmának bemutatása: 

 

A pályázatunk a 2013.05.01-2015.05.31. között a terveknek megfelelően valósult meg. A projekt kezdeti szakaszában 7 217 493 Ft értékben eszközbeszerzést hajtottunk végre. Ezek az eszközök nélkülözhetetlen kellékei a projekt megvalósítási szakaszának, majd a fenntartási időszaknak is. Mind a 4 feladat-ellátási helyen komplex közlekedési ismeretek keretében egészségfejlesztési-, és baleset-megelőzési ismeretek, egészségnapi előadások, konfliktus és iskolai agressziókezelési programok, a harci és felsőnánai feladat-ellátási helyen családi életre nevelés, a zombai és tengelici feladat-ellátási helyen dohányzás-megelőzési programok valósultak meg. Mind a négy feladat-ellátási helyen a tervezetteknek megfelelően zajlottak az erdei iskolai programok. A tengelici iskola (Sötétvölgyi és Paks- Cseresznyési), harci és felsőnánai iskolák (Lengyel-Annafürdői) 2-2 erdei iskoláinak lebonyolítása mellett a zombai iskola három erdei iskolai tábort is szervezett Szekszárd- Sötétvölgyben. Valamennyi feladat-ellátási helyen külső előadó közreműködésével elsősegély-nyújtási ismeretek bemutató és előadás zajlott. A zombai feladat-ellátási helyen a mindennapos testnevelés keretében befejeződött az úszásoktatás.

Évente újabb sportágakkal kiegészítve bonyolítottuk az Iskolai Ötkarika sportnapokat.

A nemzeti hagyományok, helytörténeti ismeretek feldolgozásához és megismeréséhez kapcsolódó tervezett tanórán kívüli tevékenységek körét bővítettük azzal, hogy a megyeszékhely, Szekszárd történeti, kulturális, művészeti értékeit bemutató kirándulást szerveztünk a harci és felsőnánai mellett a zombai és tengelici feladat-ellátási helyek tanulói számára is. Az idegen nyelvi témahét a második tanévben Zombán és Tengelicen új projektzáró elemmel, valamennyi tanuló számára zenei élményt nyújtó koncerttel egészült ki. A felsőnánai és a harci feladat-ellátási helyeken évente nyelvi vetélkedőket szerveztünk. A tanulók gazdasági és pénzügyi ismereteinek bővítésére kidolgozott második tanévet érintő programja is sikeresen lezajlott Tengelicen és Zombán.

Az informatika tantárgy tanításának fejlesztése, illetve más tárgyak oktatásának IKT-val való támogatása során a tengelici és zombai feladat-ellátási helyen az informatika szakkör munkája részeként a szegedi Szentgyörgyi Albert Agorában és a budapesti Csodák Palotájában tett kirándulás révén ismerhették, kiállításon tekinthették meg a tanulók az informatika történetét, alkalmazása legújabb kori eredményeit. A tengelici és a zombai pedagógusok bemutató óráik során az IKT- használat gyakorlatát mutatták be a résztvevő kollégáknak, és az ezekhez készült óraterveiket osztották meg, tették hozzáférhetővé.

A tanévenként lebonyolított kerékpáros táborok mellett a zombai iskola a közeli Mecsekbe is szervezett túrát.

Megtörtént a jó gyakorlat átvétele a Bogyiszlói Iskolával kötött szerződés szerint. Az átvétel a Felsőnánai Tagiskolában a” Tanulási és magatartási zavarok kialakulását megelőző program „, Harci Tagiskolánál a „Klubnapközi”, a Tengelici Tagiskolában a „Multikulturális EU projekt”, a Zombai Iskolában a „Kerekvilág óvoda-iskolaátmenet„ elnevezésű programok adaptációját, az ezzel összefüggő képzések, konzultációk lebonyolítását jelentette.

Valamennyi tervezett pedagógusképzés megvalósult; az eredeti tervezett 70 fő mellett még további 20 fő szerzett tanúsítványt.

Programokat szervező pedagógusok elkészítették a szükséges dokumentációkat. Részükre a feladatok és létszám szerint differenciáltan számfejtettük a többletmunkához kapcsolódó megbízási díjakat.

A négy iskola pedagógusai részvételével szervezett projektzáró képet adott az elvégzett feladatokról, a megvalósítók jó színvonalú szakmai munkájáról, a projekt eredményeiről, fenntartási teendőiről.

A közzétételi kötelezettség előírása szerint a Tolnai Népújságban hirdetést jelentettünk meg, továbbá a projekt eredményeire utalás is megtörtént a tanévzáró ünnepélyek népes plénuma előtt.

Az intézmények bejáratánál elhelyezésre kerültek a D típusú táblák is.

A megvalósítási időszak végére valamennyi tervezett feladatot sikerült jó színvonalon elvégezni.

A projekt befejezésének dátuma : 2015.05.31.

A projekt azonosító száma: TÁMOP 3.1.4-12/2-2012-0737